Вівторок, 24.04.2018, 10:28
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Контакти
E-mail:
kotvo@adm-pl.gov.ua
Поштова адреса: 38600,смт. Котельва, Полтавський шлях, 224
Телефон: 2-13-84
Банери

Головна » Статті » Виховна робота » Правовиховна робота

ВИТЯГ ІЗ КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ

 Стаття 2. Підстава кримінальної відповідальності

1. Підставою кримінальної відповідальності є вчинення  особою суспільно   небезпечного  діяння,   яке  містить  склад  злочину, передбаченого цим Кодексом.

2. Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не  може бути  піддана  кримінальному  покаранню,  доки  її  вину  не  буде доведено в законному порядку і встановлено  обвинувальним  вироком суду.

3. Ніхто   не   може   бути   притягнений   до   кримінальної  відповідальності за той самий злочин більше одного разу.

     Стаття 11. Поняття злочину

1. Злочином  є  передбачене цим Кодексом суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб'єктом злочину.

2. Не є злочином дія або бездіяльність,  яка хоча формально і містить ознаки будь-якого діяння,  передбаченого цим Кодексом, але через малозначність не становить суспільної  небезпеки,  тобто  не заподіяла   і  не  могла  заподіяти  істотної  шкоди  фізичній  чи юридичній особі, суспільству або державі.

     Стаття 22. Вік, з якого може наставати кримінальна відповідальність 

1. Кримінальній  відповідальності  підлягають особи,  яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять років.

2. Особи,  що вчинили злочини  у  віці  від  чотирнадцяти  до шістнадцяти  років,  підлягають кримінальній відповідальності лише за умисне вбивство (статті 115-117), посягання на життя державного чи  громадського діяча,  працівника правоохоронного органу,  члена громадського  формування  з   охорони   громадського   порядку   і державного   кордону   або  військовослужбовця,  судді,  народного засідателя чи присяжного у зв'язку з їх діяльністю,  пов'язаною із здійсненням правосуддя,  захисника чи представника особи у зв'язку з   діяльністю,   пов'язаною   з   наданням   правової   допомоги, представника іноземної держави (статті 112, 348, 379, 400, 443), умисне тяжке тілесне ушкодження (стаття 121,  частина третя статей 345,  346,  350,  377,  398),  умисне  середньої  тяжкості тілесне ушкодження (стаття 122,  частина друга статей 345,  346, 350, 377, 398), диверсію (стаття 113), бандитизм (стаття 257), терористичний акт (стаття 258), захоплення заручників (статті 147 і 349), зґвалтування (стаття  152),  насильницьке  задоволення  статевої пристрасті неприродним способом  (стаття  153),  крадіжку  (стаття 185,  частина  перша статей 262,  308),  грабіж (статті 186,  262, 308),  розбій  (стаття  187,  частина  третя  статей  262, 308), вимагання (статті 189,  262, 308), умисне знищення або пошкодження майна (частина друга статей 194,  347,  352, 378, частини друга та третя  статті  399),  пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів (стаття 277),  угон або захоплення  залізничного  рухомого складу,  повітряного,  морського  чи річкового судна (стаття 278), незаконне  заволодіння  транспортним засобом (частини друга, третя статті 289), хуліганство (стаття 296).

     Стаття 53. Штраф

1. Штраф - це грошове  стягнення,  що  накладається  судом  у випадках   і  розмірі,  встановлених  в  Особливій  частині  цього Кодексу, з урахуванням положень частини другої цієї статті.

2. Розмір штрафу  визначається  судом  залежно  від  тяжкості вчиненого злочину та з урахуванням майнового стану винного в межах від  тридцяти  неоподатковуваних  мінімумів  доходів  громадян  до п'ятдесяти  тисяч  неоподатковуваних  мінімумів  доходів громадян, якщо  статтями  Особливої  частини  цього  Кодексу  не передбачено вищого  розміру  штрафу.

3. Штраф  як  додаткове  покарання може бути призначений лише тоді,  коли його спеціально передбачено в санкції статті  (санкції частини статті) Особливої частини цього Кодексу.

4. У  разі  несплати  штрафу  в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних  мінімумів  доходів  громадян   та   відсутності підстав  для  розстрочки  його виплати суд замінює несплачену суму штрафу покаранням у виді  громадських  робіт  із  розрахунку  одна година  громадських  робіт  за  один  установлений  законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян або виправними роботами із розрахунку один місяць виправних робіт за двадцять установлених законодавством неоподатковуваних мінімумів доходів  громадян,  але на строк не більше двох років.

     Стаття 257. Бандитизм

         Організація озброєної банди з метою нападу на підприємства, установи, організації чи на окремих осіб, а також участь у такій банді або у вчинюваному нею нападі - караються позбавленням волі на строк від п'яти до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна.

     Стаття 81. Розкрадання державного або колективного майна шляхом крадіжки

    Таємне викрадення державного або колективного майна (крадіжка), карається позбавленням волі на строк до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років, або штрафом від ста до двохсот мінімальних розмірів заробітної плати.

        Крадіжка вчинена повторно або за попереднім зговором групою осіб, карається позбавленням волі на строк до шести років з конфіскацією майна або без конфіскації, або виправними роботами на строк від одного року до двох років з конфіскацією майна чи без такої.

         Крадіжка з проникненням у приміщення чи інше сховище, - карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна або без конфіскації.

  Крадіжка, вчинена у великих розмірах або особливо небезпечним рецидивістом, карається позбавленням волі на строк від п'яти до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна.

     Стаття 121. Умисне тяжке тілесне ушкодження

1. Умисне тяжке тілесне ушкодження, тобто умисне тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, чи таке, що спричинило втрату будь-якого органу або його функцій, психічну хворобу або інший розлад здоров'я, поєднаний зі стійкою втратою працездатності не менш як на одну третину, або переривання вагітності чи непоправне знівечення обличчя, -карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

2. Умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, або вчинене групою осіб, а також з метою залякування потерпілого або інших осіб, або вчинене на замовлення, або спричинило смерть потерпілого, - карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років

     Стаття 185. Крадіжка

1. Таємне викрадення чужого майна (крадіжка) карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

2. Крадіжка, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

3. Крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому, карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років.

4. Крадіжка, вчинена у великих розмірах, карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

5. Крадіжка, вчинена в особливо великих розмірах або організованою групою, карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

     Стаття 187. Розбій

1. Напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи, яка зазнала нападу, або з погрозою застосування такого насильства (розбій), карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

2. Розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб, або особою, яка раніше вчинила розбій або бандитизм, карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років із конфіскацією майна.

3. Розбій, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище, карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років із конфіскацією майна.

4. Розбій, спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах або вчинений організованою групою, або поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень, карається позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років із конфіскацією майна.

     Стаття 194. Умисне знищення або пошкодження майна

1. Умисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах, - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

2. Те саме діяння, вчинене шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом, або заподіяло майнову шкоду в особливо великих розмірах, або спричинило загибель людей чи інші тяжкі наслідки, карається позбавленням волі на строк від трьох до п'ятнадцяти років.

     Стаття 296. Хуліганство

1. Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, карається штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п'яти років.

2. Ті самі дії, вчинені групою осіб, караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до чотирьох років.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони були вчинені особою, раніше судимою за хуліганство, чи пов'язані з опором представникові влади або представникові громадськості, який виконує обов'язки з охорони громадського порядку, чи іншим громадянам, які припиняли хуліганські дії, караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

4. Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, якщо вони вчинені із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень, караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Категорія: Правовиховна робота | Додав: Sprinter (09.03.2017)
Переглядів: 28 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
osvita.ua
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Опитування