Середа, 23.05.2018, 09:13
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Контакти
E-mail:
kotvo@adm-pl.gov.ua
Поштова адреса: 38600,смт. Котельва, Полтавський шлях, 224
Телефон: 2-13-84
Банери

Головна » Статті » Виховна робота » Правовиховна робота

ЯК ЗАПОБІГТИ ПОТРАПЛЯННЮ ДО ВІДДІЛКУ МІЛІЦІЇ?

Щоб не постраждати від злочинців та уникнути інших неприємностей...

1. Не гуляй сам і не шукай собі пригод у небезпечних місцях (на пустирях, будівельних майданчиках, у лісосмугах тощо).

2. Пам'ятай, що надмірна цікавість не приводить до добра: не чіпай знайдені предмети; не втручайся у чужі справи, особливо у сварки та бійки, почувши постріли, тікай в інший бік.

 3. Не ходи вулицями в пізній час без дорослих, намагайся виглядати чистим і охайним, аби не справляти враження бездоглядного.

 4. Будь обережним, коли заходиш до під’їзду. Якщо там темно, дочекайся сусідів.

 5. Ніколи не відчиняй двері стороннім людям.

6. Не спілкуйся з підозрілими особами, відмовляйся від їхніх доручень щось кудись віднести чи передати на словах.

7. Не дозволяй незнайомцям заманити себе у пастку - не вір обіцянкам, відмовляйся від подарунків або запрошень у «гості».

8. Не вживай речовин сумнівного походження, що можуть викликати отруєння чи втрату самоконтролю. Май на увазі, що правопорушення, скоєно у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, обтяжує провину.

9. Не будь надто самовпевненим, у сумнівній ситуації звернися за допомогою до будь-кого з дорослих (зроби вигляд, ніби вони - твої знайомі).

10. Уникай місць, де збирається збуджений натовп і можливі порушення громадського порядку.

11. Під час проведення масових заходів не привертай уваги зухвалою поведінкою, гучними вигуками, незвичним одягом.

12. Не наближайся до п’яних, а також до тих людей, які поводяться дивно й можуть бути здатними на непередбачувані дії.

13. Не носи із собою предмети (ніж, кийок, патрони, тощо), наявність яких може викликати підозру або вину; а ось учнівський квиток, паспорт чи інше посвідчення особи не завадять.

14. Не вдавай із себе героя. Потрапивши в небезпеку, тікай у людне чи освітлене місце, користуйся міліцейським свистком, що завжди має бути напоготові.

         Якщо ж усі запобіжні заходи не допомогли і тебе затримують…

1.Не тікай, не чини опір: краще потрапити до міліції, ніж під колеса автомобіля чи до лікарні.

2. Будь чемним із працівниками міліції, не намагайся залякати їх своїми «впливовими» батьками.

3. Якщо можеш, проси друзів якнайшвидше повідомити батькам про своє затримання. Не роби дурниць, не потрапляй у міліцію «за компанію».

4.   Не бреши працівникам міліції: якщо не хочеш казати правду - мовчи і плач. Але й не дозволяй себе залякати: не давай свідчень проти себе,  не бери на себе зайвого - кожен має відповідати за свої вчинки сам.

5.   Знай, що права та інтереси неповнолітніх захищає закон; якщо тебе затримано, вимагай від працівників міліції пояснення причин затримання та роз’яснення власних прав.

6.  В який би ролі ти не потрапив до міліції (потерпілого, свідка, правопорушника), твої права відстоюватимуть законні представники, насамперед це батьки чи особи, які їх замінюють, а при потребі й фахівці (адвокат, педагог, лікар).

       Незнання закону не звільняє від відповідальності…

1.  Якщо ти малолітній правопорушник, то тобі й твоїм  батькам доведеться нести передбачену законом відповідальність.

2.   До 11 років дитина не має права бути засудженою, але за її вчинки відповідають батьки або особи, котрі їх замінюють: вони можуть бути оштрафовані чи змушені відшкодувати заподіяні збитки.

3.   Бездоглядну дитину віком до 15 років після встановлення її особи та всіх обставин, що призвели до бездоглядності, відповідні органи передають на виховання спеціально призначеним опікунам або у відповідні виховні заклади.

4. Підлітки віком від 15 до 18 років можуть бути віддані під нагляд опікунів або у відповідні виховні заклади.

5.  Неповнолітні віком від 11 до 18 років можуть бути притягнуті до відповідальності за неналежну поведінку (систематичне ухилення від навчання та праці, бродяжництво, жебрацтво, дрібні злочини) й направлені за вироком суду чи за рішенням уповноважених служб у справах неповнолітніх на перевиховання до спеціальної школи (професійного училища).

6.    Закон установлює кримінальну відповідальність за протиправні дії з 16 років.

7.  Неповнолітні, яким на момент вчинення тяжкого злочину (вбивства, зґвалтування, грабежу, злісного хуліганства) виповнилося  14 років, можуть бути за вироком суду позбавлені волі строком до 10 років, із відбуванням покарання у виховно-трудовій колонії.

8. Якщо заподіяний злочин не становить великої небезпеки для суспільства, до неповнолітнього можуть бути застосовані примусові заходи виховного характеру (наприклад, відшкодувати заподіяні збитки власною працею).

Пам’ятай:

1. Працівники міліції  мають право затримати підозрілого неповнолітнього лише на три години для з’ясування його особи. Відлік часу починається з моменту складання протоколу про затримання.

2.  При складанні протоколу краще бути ввічливим і чемним, давати тільки загальну інформацію про себе (прізвище, ім’я, вік, адресу).

3.  Якщо ти приховуватимеш ці відомості, і твої батьки через це не будуть знайдені, тебе можуть помістити на 30 діб до дитячого приймальника-розподільника для встановлення твоєї особи. Звичайно, перебування у цьому закладі не піде тобі на користь.

4.   Про затримання мають бути повідомлені твої батьки або особи, які їх замінюють.

5. Важливо, щоб о затримання був оформлений правильно, тому прочитай його уважно і зверни увагу на зазначені дату і час затримання, бажано запам’ятати зміст протоколу, а також прізвища й посади працівників міліції, дії яких, можливо, доведеться оскаржити.

6.  Про твої потреби та права краще вести розмову не з рядовим міліціонером, а з офіцером, бажано з працівником інспекції у справах неповнолітніх.

7.  Тобі зобов’язані надати медичну допомогу при пораненні, хронічній хворобі (наприклад,  діабеті), дозволити скористатися туалетом, ти маєш право зателефонувати батькам.

8.  Тебе не мають права тримати у камері попереднього затримання разом із дорослими.

9.  Щире розкаяння може полегшити твою долю: краще, щоб тебе вважали наляканою дитиною, ніж досвідченим і самовпевненим злодієм.

10.  Триваліше затримання (арешт) можливе тільки із санкції прокурора у випадках, передбачених законом: коли неповнолітній був затриманий на місці злочину, впізнаний як злочинець свідками, на його одязі виявлені сліди злочину (наприклад плями крові) або в нього виявлено знаряддя злочину (зброя тощо).

11. Міліція не має права допитувати тебе інакше, ніж у присутності твоїх законних представників – батьків, адвоката, педагога, лікаря; адвокат повинен бути допущений до участі у твоїй справі не пізніше 24 годин після затримання; через 72 години тобі має бути пред’явлено звинувачення або тебе повинні звільнити, передати на поруки чи на підписку про невиїзд.

12.  Якщо впродовж 30 діб твої батьки або опікуни не будуть знайдені, то рішенням комісії у справах неповнолітніх тебе буде направлено до закритого виховного закладу.

13. Якщо ти потрапив до відділення міліції або до дитячого приймальника-розподільника, не видавай із себе «крутого». Придивляйся до того, як поводяться інші, будь слухняним і мовчи. Якщо знаєш якісь цікаві історії та анекдоти – розваж інших, але не перестарайся, щоб не перетворитися на блазня. Будь готовим до «приколів» і насильства. Зберігай почуття гумору і умій постояти за себе, не нарікай, якщо тебе образили. Уникай участі в «іграх заради цікавості», нікому не довіряй, ні про що не проси, не дозволяй іншим принижувати себе.

14. Якщо тебе помістили до слідчого ізолятору – справи кепські, стережися, наслідки можуть бути трагічні. Слухай тільки поради свого адвоката і не втрачай надії на краще.

15. У слідчому ізоляторі неповнолітні повинні перебувати окремо від дорослих.

16. Якщо тобі довелося побувати у міліції у будь-якій ролі (свідка, потерпілого або правопорушника), головне – зробити з цього правильні висновки. Про такі випадки іншим краще не розповідати: це не додасть тобі ані слави, ані авторитету, а може викликати непотрібні розмови та чутки.

Категорія: Правовиховна робота | Додав: Sprinter (09.03.2017)
Переглядів: 51 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
osvita.ua
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Опитування