Вівторок, 24.04.2018, 10:26
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Контакти
E-mail:
kotvo@adm-pl.gov.ua
Поштова адреса: 38600,смт. Котельва, Полтавський шлях, 224
Телефон: 2-13-84
Банери
Головна » 2016 » Листопад » 28 » Насильство в сім’ї та шляхи його попередження
10:50
Насильство в сім’ї та шляхи його попередження

     

     Проблема насилля в сім’ї і жорстокого поводження з дітьми є дуже актуальною для сьогодення.

    Щорічно в Україні  з 25 листопада  по 10 грудня проходить Акція “16 днів проти насильства”, ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Дати Акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

   Насильством в сім’ї відповідно до статті 1 Закону України «Про попередження насильства в сім’ї» визнаються будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї  у ставленні до іншого. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки та діти; винні в його скоєнні притягуються до кримінальної, адміністративної або цивільно-правової відповідальності.

  Що ж свідчить статистика? На території Котелевського району за 10 місяців 2016 року маємо такі дані: 5 звернень щодо насильства в сім’ї, з них від жінок  — 4, від дітей – 1; 14 винесених офіційних попереджень; 37 осіб перебувають на профілактичному обліку в службі дільничних офіцерів поліції з приводу насильства в сім’ї. Насильство в сім’ї в усіх 5 випадках скоювалися  в стані алкогольного сп’яніння і у вечірній час. Аналізуючи статистичні дані в порівнянні з минулим роком, зазначимо, що вони майже в чотири рази нижчі.

            Вміщені далі поради можуть бути корисними для всіх, хто став жертвою або свідком домашнього насильства.

• Передусім варто пам'ятати народну мудрість: "Хто сам себе береже, того й лихо оминає". Не треба заплющувати очі на реальні факти і вмовляти себе не зверта­ти уваги на насильство. Якщо ви зіткнулися з першими (ще "легкими") проявами насильства, подумайте про власну безпеку та безпеку своїх дітей.

• Не вагаючись телефонуйте до районного відділу поліції  на номер "102" і вимагайте термінового втручання.

• Якщо вам завдано тілесних ушкоджень, обов'язково зверніться до медичних закладів. Ви не лише пройдете лікування, а й отримаєте медичні висновки, які є вагомим доказом у суді.

• Якщо близькі люди готові вам допомогти в боротьбі з домашнім насильством, домовтеся з ними про спільні дії в гострій ситуації. Йдеться, зокрема, про дзвінок до поліції, тимчасовий притулок для вас та ваших дітей.

• Уявіть ваше подальше життя без кривдника й знайдіть у ньому позитивні момен­ти для себе.

    Пам’ятка батькам

Не дивіться на дитину як на особисту власність. Ви дали дитині фізичне тіло, а душа її належить  світові. Сприймайте  дитину  як  особистість  єдину,  унікальну  і неповторну. Давайте дітям можливість відчувати Ваше визнання і схвалення. Ніколи не старайтесь запевнити дитину в тому, що вона погана. Будьте тактовними в стосунках з дітьми. Давайте приклад емоційного самоконтролю і витримки. Показуйте   приклад   позитивних  дій  та   вчинків   дітям   не   на  словах,   а   в конкретних справах. Дитина має право на належне батьківське виховання.  Завжди давайте дитині шанс на право бути кращою. Пам’ятайте, що в сім’ї дитина пізнає, як взаємодіяти з іншими людьми, як ставитися до себе і до оточення, як упоратися з труднощами і, за великим рахунком, що таке життя.

    Пам’ятка дітям

  Пам’ятайте, що насильство над вами, здійснене вашими   батьками, не є нормою життя. Насилля — неприпустима річ у стосунках людей. У сім’ї ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали. Пам’ятайте необхідні правила безпеки; зокрема: не варто тут же кидатися на допомогу, коли тато б’є маму, особливо коли він — з небезпечними предметами в руках; ваше завдання — якомога швидше сховатися,  покликати на допомогу дорослих, які краще знають, як діяти за таких обставин.  Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують вашу гідність. У Сімейному кодексі (ст. 150, ч. 7) записано: «Забороняються  фізичні  покарання дітей  батьками  та  інші  види  покарань,  які принижують людську гідність. Дитина може подати позов до суду, якщо виховання не належне».

   Шановні батьки! Давно вже досліджено, що дитина на­далі відтворює ту модель поведінки, до якої звикла у дитинстві. Фізичне насильство по­тім стає нормою у житті. Крім цього, за спо­стереженнями психологів, у частини дітей, до яких застосовували тілесні покарання, по­тім формується занижена самооцінка, зневіра у себе, пасивна життєва позиція. Або інший наслідок – підвищений рівень агресії, перш за все щодо слабших. Хай ваша сім’я буде для дитини взірцем людяності, доброти, любові.

 

Головний спеціаліст відділу освіти, сім’ї та молоді   Т.Забашта

Категорія: Новини відділу освіти | Переглядів: 122 | Додав: Sprinter | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
osvita.ua
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Опитування