Вівторок, 23.10.2018, 20:29
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Контакти
E-mail:
kotvo@adm-pl.gov.ua
Поштова адреса: 38600,смт. Котельва, Полтавський шлях, 224
Телефон: 2-13-84
Банери
Головна » 2016 » Жовтень » 17 » 18 жовтня – день протидії торгівлі людьми
09:45
18 жовтня – день протидії торгівлі людьми

18 жовтня – День, який оголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми. Такий день необхідний для консолідації діяльності та підвищення рівня обізнаності з найдавнішим негативним феноменом - торгівлею людьми, особливо жінками і дітьми.

 Здавалося б, людство давно забуло про явище работоргівлі, проте  проблема, маючи потужне економічне підґрунтя, є  цілком сучасною реалією, має глобальний характер, адже постраждати від торгівлі людьми може людина будь-якого віку, статі, походження, з будь-якою освітою і рівнем достатку.

Одним з основних кроків України, направлених на розв’язання проблеми торгівлі людьми, є прийняття Закону України «Про протидію торгівлі людьми». Торгівля людьми заборонена і карається Законом України за статтею 149 кримінального кодексу.

«Торгівля людьми» – здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачу, приховання чи утримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примушення, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою або уразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів або користі для отримання згоди особи, що контролює іншу особу.

 Постраждала від торгівлі людьми особа має право на одноразову матеріальну допомогу, допомогу у отриманні освіти, профпідготовки, працевлаштуванні. Для встановлення статусу постраждалого від торгівлі людьми необхідно звернутися до райдержадміністрації (у відділ освіти, сім’ї та молоді).

 Більшість постраждалих від торгівлі людьми вважають, що їхнє рішення мігрувати у пошуках кращого працевлаштування – це підконтрольний їм процес. Вони не усвідомлюють, що від самого початку їх обманюють аби лише створити ситуацію, в якій їх можна буде експлуатувати.

На сьогоднішній день найбільш популярним видом експлуатації є трудова експлуатація (77 %). Основними країнами призначення є Росія (47%), країни члени ЄС (28%). Помітна тенденція до зростання експлуатації дітей.

Як запобігти рабства?

1. Не вірте рекламі фірми, яка не відповідає вимогам законодавства України (не вказує повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав).

2. Не ведіть переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з агентом. Запросіть довірену особу. Перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг, в  Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України.

3. Зв’яжіться з Посольством країни, куди Ви плануєте подорож та дізнайтесь про правила щодо працевлаштування або навчання  іноземців.

4. Особисто оформлюйте пакет документів та самі сплачуйте за послуги, щоб уникнути боргової залежності. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують Вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави. Туристична чи гостьова віза не дають право на легальне працевлаштування. Обов’язково укладайте відповідний контракт, складений зрозумілою для Вас мовою у двох примірниках, один з яких залишається у Вас. 

6. Нікому не довіряйте документів, що засвідчують Вашу особу.

7.  Обов’язково залиште рідним ксерокопію своїх документів та нещодавно зроблені фотографії, а також номер телефону й адресу, де Ви збираєтеся зупинитися.

8.  Зробіть та тримайте при собі копії національного та закордонного паспортів.

9.  Не ставте себе в залежне положення, приймаючи подарунки або позичаючи гроші.

10. Якщо Ви опинилися у скрутному становищі за межами України, звертайтеся по допомогу до:

-     Посольства або Консульства України у країні Вашого перебування.

-     Національного товариства Червоного Хреста або Червоного Півмісяця.

-     Міжнародних, громадських, благодійних організацій.

     Заздалегідь підготуйте та тримайте при собі перелік організацій, із зазначенням адреси та номерів телефонів, що працюють у сфері протидії торгівлі людьми.

ТЕПЕР Ви знаєте більше про проблему торгівлі людьми та можете захистити себе!

 

Т. Забашта головний спеціаліст відділу освіти, сім'ї та молоді

Категорія: Новини відділу освіти | Переглядів: 177 | Додав: Sprinter | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
osvita.ua
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Опитування